Revizyon Burun Estetigi

Herhangi bir sebeple ilk ameliyattan sonra tatmin edici bir sonuç alınamayıp, burnun şeklinde ya da yüz hatları ile uyumunda bir sorun olması halinde revizyon (düzeltme) ameliyatı gündeme gelmektedir. Ayrıca burun tıkanıklığı devam etmesi durumunda da revizyon ameliyatı gerekir. Düzeltme ameliyatları bazen küçük bir müdahale şeklinde olurken, bazen ilk ameliyattan çok daha kompleks bir ameliyat olabilmektedir. Her cerrahın mutlaka revizyon ameliyatı olmalıdır. Eğer bir cerrah hiç revizyon yapmıyorsa ya hiç ameliyat yapmıyordur, ya da hastalarına gereken önemi göstermiyordur. Önemli olan revizyon oranını mümkün olduğunca düşük tutmak ve gerektiğinde de revizyonunu en iyi şekilde yapabilmektir.

Revizyon burun ameliyatları genel olarak yapan cerrah için ilk ameliyattan daha zor olmasında rağmen hasta için ilk ameliyattan farklı değildir. Ama kaburga ya da kulaktan kıkırdak alınmak zorunluluğu oluşursa hasta düzeltme ameliyatlarından sonra bu bölgelerde de ayrıca bir ağrı çekecektir. Amilayat sonrası şişlik ilk ameliyattan farklı olmamasına rağmen nihai iyileşme daha uzun süre alacaktır.

Revizyon burun ameliyatlarında sorunun doğru bir şekilde ortaya konulması, mantıklı bir beklenti içine girilmesi ve doktor ile iyi bir iletişim ayrı bir önem taşımaktadır. Özellikle sorunun doğru teşhis edilmemesi başka revizyonlara da sebep olabilecketir. Ayrıca bilinmelidir ki revizyon ameliyatında da herhangi bir sonuç garanti edilemez. Ilk ameliyatta olduğu gibi iyi bir sonuç için doktorun bilgi ve tecrübesi büyük öneme sahiptir. Dolayısıyla revizyon ameliyatlarında doktor seçimine ayrı bir ihtimam gösterilmelidir.

Rinoplasti ameliyatı ile ilgili merak ettiğiniz detaylara “Rinoplasti Prosedürümüz” sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz!

Rinoplasti Hizmetleri

  • Burun Estetiği (Rinoplasti)
  • Burun Ucu Estetiği
  • Revizyon Burun Estetiği
  • Rinoplasti Prosedürümüz

Hızlı İletişim