Burun Ucu Estetigi

Sorunun sadece burun ucu kıkırdak ve yumuşak dokularında olup burun sırtı kıkırdak ve kemik dokusuna herhangi bir müdahalenin yapılmadığı ameliyat türüdür. Klasik anlamda şişlik ve morluk olmaz, çok daha kısa sürede sosyal hayata dönüş olur. Hastaneye yatış gerektirmeyip çok daha kısa bir ameliyattır. Herhangi bir tampon ya da alçı kullanımına gerek yoktur. Hem açık hem kapalı teknik ile yapmak mümkün olmaktadır. Pratiğimde burun ucu estetiği için kapalı yöntemi tercih etmekteyim. Doğru teknikle yapılmış bir burun ucu estetiğinden sonra burun ucu düşmesi görülmemektedir.

Burun ucu yüzün ifadesinin oluşmasınd büyük öneme sahiptir. Burun ucunun uzun ve düşük olması özellikle erkeklerde sinirli bir ifadenin oluşmasına neden olur. Ayrıca düşük bir burun ucu nefes almada da güçlüklere neden olur. Konuşma esnasında burun ucunun hareket etmesi dikkatin burun ucuna toplanmasına neden olur.

Burun ucu ameliyatına karar verirken ayrıntılı bir analiz yapılmalıdır. Burun içinde dışardan görülmeyen et büyümeleri, orta hat eğrilikleri nefes problemlerine neden oluyorsa bunlar da düzeltilmelidir. Ayrıca burun sırt kıkırdak ve kemik yapısında bir sorun olmadığından emşn olunmalıdır. Gözden kaçan küçük sorunda ileride revizyon ameliyatına neden olmamalıdır.

Rinoplasti ameliyatı ile ilgili merak ettiğiniz detaylara “Rinoplasti Prosedürümüz” sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz!

Rinoplasti Hizmetleri

  • Burun Estetiği (Rinoplasti)
  • Burun Ucu Estetiği
  • Revizyon Burun Estetiği
  • Rinoplasti Prosedürümüz

Hızlı İletişim