Burun Estetigi (Rinoplasti)

Burun, yüzümüzün ortasında bulunan sağlık açısından önemli olmanın yanında yüz güzelliğinin temel taşlarından biridir. Burun estetiği, burnun dış görünümünün düzeltildiği estetik bir ameliyattır. Doğumsal olarak ya da sonradan travmalara bağlı olmuş burun şeklinde ve burnun yüz hatları ile uyumunda bozulma olduğunu düşünüyorsanız bunun ameliyatla çözümü mümkündür.

Burun şekil olarak yüzün ortasında yüz ifadesinin oluşmasında önemli bir organ olmanın yanında sağlık açısından da önemli bir organdır.

Aldığımız havanın ısıtılması, nemlendirilmesi ve temizlenmesini sağlayarak akciğerlerimize daha sağlıklı bir havanın ulaşmasını sağlar. Bunların yanında koku aldığımız organ olup tat almamıza da yardımcı olur. Burnun bu görevleri burun orta hattındaki eğrilikler, burun etlerinin büyümesi, sinüzit, burun polipleri gibi sebeplerle bozulabilmektedir. Ameliyattan önce yapılan detaylı muayene ve gerekirse tomografi ile burnun içindeki sorunlar tespit edilmelidir. Burun estetiği ameliyatında burnun fonksiyonlarında bir bozukluk varsa bunları da aynı seansta düzeltmekteyim.

Günümüzde burun ameliyatları eskiden olduğu gibi ağrı şişlik ve morluğun çok fazla olmadığı ameliyatlardır. Özellikle teknolojinin bize sunduğu kolaylıklar sayesinde çok daha konforlu bir ameliyat süreci geçirilmektedir. Ameliyat genel anestezi altında olmakta ve 2 ile 3 saat arasında sürmektedir. Burun ateli birinci haftada alınmakta olup. Tam iyileşme 3 ile 6 ay arasında sürmektedir. Burun son şeklini alması ise bir seneyi bulmaktadır. Hastanın burnunun ihtiyaçlarına göre karar vermek kaydıyla hem açık hem kapalı teknik ameliyatları yapmaktayım.

Burun ameliyatına karar verdikten sonra doktor seçimi ayrı bir önem taşımaktadır. Bu anlamda özellikle burun cerrahisi ile ilgilenen ve tecrübeli, sonuçlarının güzel olduğu, hastalarının memnun olduğu, ilgili ve güven veren bir cerrahın seçimi gerekmektedir. Özellikle doktorunuz ile aranızda güven sorunu varsa daha çok araştırma yapmanızı öneririm.

İyi bir burun yüze bakıldığında dikkat çekmeyen bir burundur. Her yaşa hitap edecek doğal bir görünüm ideal ve mantıklı bir hedef olacaktır. Ameliyattan önce planlamanın yapılması doktor ile hastanın aynı hedef konusunda fikir birliği sağlamasına yardımcı olur. Photoshop programlarından faydalanarak ameliyattan önce planlama yapmakta ve hastalarımın istekleri konusunda daha net fikir sahibi olmaktayım. Vardığımız ortak kanı doğrultusunda ameliyat planlaması yapmaktayım.

Rinoplasti ameliyatı ile ilgili merak ettiğiniz detaylara Rinoplasti Prosedürümüz sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz!

Rinoplasti Hizmetleri

  • Burun Estetiği (Rinoplasti)
  • Burun Ucu Estetiği
  • Revizyon Burun Estetiği
  • Rinoplasti Prosedürümüz

Hızlı İletişim